6 tipů jak si z bytu udělat barefoot doupě? | Bosý Bod

6 tipů jak si z bytu udělat barefoot doupě?

Mnozí z Vás jistě už slyšeli o bosých stezkách - různorodých terénech, kde se dá perfektně trénovat chodidlo. Někdo jí má k dispozici za domem, někdo si vyběhne do lesa, ale spousta barefoot nadšenců tráví většinu času v bytě. Je několik možností, jak obzvláštnit podlahy domácnosti tak, aby si na nich chodidlo libovalo stejně jako venku.

6 tipů jak si z bytu udělat barefoot doupě?

1) Různé druhy podlah

Chodidlo vnímá různorodě už rozdílné druhy podlah - koberec, linoleum, dlažba a podobně.  

2) Senzomotorické koberce

Velmi oblíbeným a vkusným doplňkem jsou takzvané senzomotorické koberečky. Zvládnete si je vytvořit sami, případně se dají pořídit v různých designech. Na takovém koberečku naleznete různé materiály - kameny, provazy různé tloušťky, kaštany, luštěniny, lego, kusy dřeva, bavlnky…doporučuji něco, co se neláme a lehce nepraskne.Záleží především na tom,  aby byl kobereček dostatečně zajímavý a co nejrozmanitější. Šikovné maminky dokáží materiály poskládat do motivů pohádkových postav, nebo elegantně tak, aby ladil s interiérem.

(Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vyrobit-senzomotoricky-koberec-navod.html)



(Zdroj: http://lenkaleskova.sk/na-co-sluzi-senzomotoricky-koberec/)

3) Kořenové koberečky

Další možností je takzvaný kořenový koberec. Jedná se o hrubší koberec tvarovaný podobně jako kořeny stromů. Je vytvořen odolný a snadno udržovatelný. Dá se zakoupit u několika prodejců.  Podobnou pomůcku jste samozřejmě schopni vyrobit doma podlepením nebo podšitím kusu koberce kořeny, kamínky (nejrůznějším materiálem). Materiál i koberec je důležité připevnit tak, aby se nemohl pohnout.

(Zdroj: https://www.rootyrug.cz/Korenovy-koberec-RootyRUG-Walk-Set-4-kusu-d10.htm?listName=Category&listPosition=1)

4) Hmatové kostky

Na trhu jsou k dispozici ještě další varianty. Například hmatové kostky z umělé hmoty, kde má každá jiný povrch a dají se postupně spojovat v dlouhý chodník. Ze zkušeností maminek vím, že se snadno čistí a hodně vydrží.

(Zdroj: https://www.baribalkids.cz/hmatove-kocky-bwkt1001)


Výše zmíněné varianty mají jednu obrovskou výhodu. Zůstávají na zemi pořád, takže nohy cvičíte kdykoli během dne při každodenních aktivitách. Nicméně ne všem se v interiéru líbí takovéhle doplňky. I pro Vás je tu několik možností!

5) Masážní podložky

Do koupelny nebo pod pracovní stůl si můžete umístit masážní podložku chodidel Forestones. Několikrát denně si na ni stoupněte, nebo jen položte nohy. Chodidla aktivujete a promasírujete.  Jemné, ale nekompromisní dřevěné hroty způsobí správné prokrvení všech důležitých reflexních zón na chodidlech. To znamená více energie pro vnitřní orgány, prohloubené dýchání a projasněnou mysl. Tuto podložku nabízíme také na našem e-shopu a v kamenné prodejně.


(Zdroj: https://www.bosybod.cz/forestones-masazni-podlozka-pro-reflexni-terapii-chodidel/)

6) Nádoby plněné kameny

Případně si větší nádobu naplňte kameny, nebo jiným materiálem a využijte ji stejně jako masážní podložku. Kameny můžete opět nalepit na kousek koberečku, ale doporučuji spíše nasypat do nádoby, aby zůstaly volné a pořád měnily svou polohu. Bude to zajímavější pro Vaše nohy :).

(Zdroj: https://cz.depositphotos.com/117759920/stock-photo-women-feet-background-sea-stones.html)


Tip na závěr: Zařaďte hmatová cvičení do každodenních činností - koberečky umístěte na frekventované místo, na podložkách provádějte každodenní hygienu nebo třeba myjte nádobí. U sledování televize si chodidla masírujte míčky nebo provádějte další cvičení.

Nechte své nohy vnímat! :)


Diskuze

Copyright © 2024 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa